Конспект заняття у підготовчій групі «Подорож європейськими країнами — Франції, Німеччини, Італії. Презентації на тему "подорож Європою" Під нами Італія

Опис презентації з окремих слайдів:

1 слайд

Опис слайду:

2 слайд

Опис слайду:

3 слайд

Опис слайду:

4 слайд

Опис слайду:

Склад населення: Французи - 47%, монегаски - 16%, італійці-16%, інші-21%. Найбільші міста - Монте-Карло, Кондамін. За даними на 2014 рік, населення Монако становить 37 800 осіб. Пільговий податковий режим, що існує в Монако, приваблює безліч забезпечених людей. Проте здобуття монакського громадянства дуже утруднено, тому абсолютна більшість жителів країни – іноземці (французи, італійці, англійці, бельгійці). Державна мова Монако - французька, розмовна - так званий монегаський діалект (суміш французької з італійською). Більшість місцевого населення сповідує католицизм. За густиною населення (18 713 чол./км².) Монако посідає перше місце світі.

5 слайд

Опис слайду:

6 слайд

Опис слайду:

Державний устрій Монако - князівство, конституційна спадкова монархія. Чинна конституція прийнята 17 грудня 1962 року. Глава держави - князь, здійснює законодавчу владу спільно з Національною радою (однопалатний парламент з 18 членів), що обирається на 5 років. Депутатом Національної ради може бути виключно монегаск, який народився в Монако і не молодший за 25 років. З 9 травня 1949 по 2005 р. на престолі знаходився князь Реньє III з роду Грімальді. З 2005 року правлячим князем є його син Альберт II. Відповідно до договору, укладеного з Францією в 1918, Монако стає автономною державою під протекторатом Франції у разі, якщо трон виявиться незайнятим через відсутність спадкоємця. У Монако є поліція, але немає власної армії, крім королівської гвардії, що складається із 65 осіб. Питання оборони перебувають у компетенції Франції. Форма правління-конституційна монархія.

7 слайд

Опис слайду:

8 слайд

Опис слайду:

9 слайд

Опис слайду:

10 слайд

Опис слайду:

Клімат Монако знаходиться на південній периферії складених вапняками Приморських Альп. Клімат середземноморський з помірно теплою зимою (середня температура січня +8-10 °С) та сухим, теплим та сонячним літом (середня температура липня та серпня +24 °С). Буває до 300 сонячних днів на рік, а дощових – близько 60. Середня річна кількість опадів 1300 мм. Випадають вони переважно восени. Приморські Альпи захищають Монако від холодних північних вітрів. Влітку морські бризи надають охолодний вплив на узбережжя. Завдяки м'яким кліматичним умовам Монако є найпопулярнішим середземноморським курортом.

11 слайд

Опис слайду:

Економіка Монако - один із світових центрів туризму та найкращих курортів Лазурного берега (Рів'єри). У Монако отримали розвиток високоприбуткові галузі промисловості – електронна, електротехнічна, хімічна, фармацевтична, точне приладобудування, виробництво будівельних матеріалів, фаянсу, кераміки та майоліки. Важливе місце займають торгівля, обслуговування туристів та виготовлення сувенірів. У країні високий рівень зайнятості та життєвий рівень. Завдяки пільговому податковому режиму сотні міжнародних компаній та десятки банків широко використовують територію Монако для проведення фінансових операцій. Доходи держави складаються з податків з банків, готелів, курортів, казино, надходжень від туризму, продажу поштових марок, які високо цінуються філателістами всього світу, і т.д. - Під контролем уряду). Грошова одиниця – євро.

Цілі:після закінчення уроку мої учні будуть

  • знати:основні європейські країни; їхні столиці; пам'ятки; знаменитості;
  • вміти:знаходити ці країни на політичній карті Європи;
  • зможуть продемонструватисвої знання країн Європи, знання літературних творів європейських авторів; комунікативні навички.

ХІД УРОКУ

I. Актуалізація знань

1. Перевірка домашнього завдання

Захист проектів «Побудуй місто» (с.7 частина 3)

2. Підводить діалог

- На якому материку розташована Європа? додаток . Слайд 1.
– У яких теплових поясах є Європа?
– Яку картку потрібно використати, щоб знайти на ній країни та міста? Гори та річки?
– Ці карти нам сьогодні знадобляться на уроці.

ІІ. «Відкриття» нових знань

1. – Жила-була хмарка. Вона народилася на заході Європи. (Відкрийте свої атласи с. 28) Сталося це так. Спекотне сонечко пригріло, вода випарувалася і стала туманом. Туман піднімався все вище і нарешті став хмаркою. Піднявшись у небо, хмарка побачила під собою країну на островах. Головне місто цієї країни – Лондон. додаток . Слайд 2(1).
– Знайдіть на карті цю країну. Як вона називається? додаток . Слайд 2 (2, 3).
Подивіться, як виглядає прапор Великої Британії. додаток . Слайд 2 (4)
Англійці дуже люблять футбол, а час звіряють з головним годинником країни, який називається Біг-Бен. додаток . Слайд 2 (5)
У цій країні жили знайомі тобі письменники: Джон Роналд Руель
Толкін додаток . Слайд 2(6), який написав казку про кого? (Хоббіт) та Артур Конан Дойл. Він вигадав знаменитого детектива, який усіх вражав своїми дедуктивними методами – Шерлок Хомс.

2. – Вітер поніс хмарку на південний схід (стежте по карті), і вона опинилася над прекрасною країною, де живуть веселі та життєрадісні люди. Столиця цієї країни – Париж. додаток . Слайд 3(1).
Як називається ця країна? (Франція) додаток . Слайд 3 (2, 3).
– А це прапор Франції. додаток . Слайд 3 (4).
– У Парижі знаходиться головна визначна пам'ятка Франції – Ейфелева вежа. додаток . Слайд 3(5).

3. – Вітер гнав хмарку все далі і далі. По дорозі лежали високі гори – Альпи. додаток . Слайд 4(1).Вона довго перебиралася через засніжені вершини Альп. І тут вона побачила на півдні велике тепле море. Воно називається Середземним. додаток . Слайд 4(2).
Подумайте, чому так воно називається?
– На березі цього моря хмаринка познайомилася з ще однією країною, яка на карті виглядає як чобіт. Її мешканці дуже люблять співати. А ще вони люблять макарони, які називають правильно спагетті. Це країна? (Діти шукають на карті - Італія). додаток . Слайд 4 (3, 4).
Столиця Італії? (Рим) додаток . Слайд 4(5).
– Такий вигляд має прапор Італії. додаток . Слайд 4(6).
– У цій прекрасній країні багато красивих міст, але найромантичніше – Венеція. додаток . Слайд 4 (7).Вулиці Венеції є водні канали, якими люди пересуваються на гондолах.
– А ще Італія подарувала нам чудового письменника, який вигадав веселого хлопчика-цибулину. (Чіпполіно. Джані Родарі). додаток . Слайд 4(8).

4. – Подивившись північ від Альп, наша хмаринка побачила іншу країну. У цій країні мешкають німці. Її головне місто – Берлін. додаток . Слайд 5(1).Колись тут мешкали брати Грімм. додаток . Слайд 5(2).Як називається цей стан? (Німеччина). додаток . Слайд 5 (3, 4).
– Це прапор Німеччини. додаток . Слайд 5 (5).
Памятки Німеччини: додаток . Слайд-5 (6,7)Бранденбурзька брама, місто Дрезден.

5. – Вітер ніс хмарку все далі на схід. Там вона побачила ще одне море. Безліч будинків відпочинку та санаторіїв було розташоване на його берегах. Це море називається ... (Діти шукають на карті) Чорне море.
– У Чорне море впадає безліч річок, зокрема й річка Дніпро. На річці Дніпро стоїть найкрасивіше місто Київ додаток . Слайд 6 (1)- столиця України

Ціль: формування знань дітей про навколишній світ та культурну спадщину Європи.

Завдання:

  • Дати уявлення дітям про континенти та знайомитися з кліматичними особливостями Європи.
  • Розвивати вміння використовувати у роботі різноманітні художні матеріали.
  • Виховувати інтерес та повагу до музичної культури інших країн.

Методи та прийоми:

Наочний

Демонстрація слайдів про Євразію, країну Італії, Венецію, Венеціанський карнавал.

Демонстрація відеоролика «O sole mio» у виконанні Лучано Паваротті.

Показ зразка карнавальної маски.

Практичний

Пошук континентів, країни Італії на карті Миру.

Виконання італійської народної пісні «Чотири таргани та цвіркун» муз. Р. Віккерс, сл. народні

Пальчикова гімнастика.

Декоративна прикраса (малювання) карнавальної маски.

Ігровий

Гра з м'ячем «Хто живе у краю рідному»

Гра-подорож «Подорож до Італії»

Ігрова ситуація «Політ на повітряній кулі»

Словесний

Розмова «Які є материки на планеті Земля»

Розповідь про Італію та італійського співака Лучано Паваротті

Розповідь про Венеціанський карнавал

Запитання

Словникова робота: "Материк", "Гондольєри", "Симфонія".

Посібники: Великий екран, мультимедійна установка, глобус, презентації «Тварини Європи», «Венеція», «Промінь Паваротті», Кліп «O sole mio».

Художні матеріали для творчості: воскова крейда, акварель, серветки, силуети масок, кисті №2

ПІЗНАННЯ

На екрані установки – фото Землі із космосу.

— Хлопці, знаєте, що це за планета? Яку форму вона має? Що на Землі? (Вноситься глобус - модель Землі). Якого кольору більше? Що він означає? (Відповіді дітей) Так, це вода, океани. Які кольори, окрім синього, ви бачите на глобусі? Що вони означають? (сушу) Так, великі шматки суші називають материками. Діти, чи зручно вам розглядати глобус? (відповіді дітей) Так, видно лише певну частину. Що було зручніше, люди придумали карту (картинка карти). Давайте порівняємо карту та глобус, чи все у них однаково? Скільки материків? Чи всі вони однакові за розміром? Знайдіть найменший материк; знайдіть найбільший материк. (З'ясовуємо назву материків). На якому материку є наша країна Росія? Наша країна найбільша перебувати на найбільшому континенті – Євразія (картинка Євразії). Чому він так називається? На цьому материку знаходяться дві частини світу – Європа та Азія; тут живуть різні народи - європейці та азіати (показ картинок) Наш Костромський край знаходиться в європейській частині (показ Європейської частини материка). Що ви можете сказати про клімат? (згадати пори року – показ їх на слайдах) які тварини населяють наші місця?

Гра «Хто живе у краю рідному?» (з м'ячем)

Вихователь кидає м'яч гравцеві зі словами «Раз, два, три, лісового звіра (птах, дерево, ягоду, гриб) назви». Дитина, спіймавши м'яч, називає та повертає її вихователю.

Природа Європи схожа на нашу. На Півночі – холодно, як ви вважаєте, яких тварин можна тут зустріти? (діти знаходять тварин півночі, виставляють їх магнітній дошці) що далі на південь, то тепліше

У Європі є країна, її контури нагадують взуття, спробуйте знайти її на карті. (діти знаходять її) яке взуття воно вам нагадує? Так, правда, на чобіт. Це країна - Італія, сонячна Італія. Тут м'який, теплий клімат, родючий ґрунт. Є тут і гори із засніженими вершинами, і долини, зарослі соковитою травою. З давніх часів тут зародилася людська культура. Люди обробляли землю, вирощували виноград, розводили овець, корів.

МУЗИКА

М.Р.: Ми з вами знаходимося на найбільшому континенті Євразія. Він складається з двох материків – Європа та Азія. Я запрошую вас вирушити у подорож до Європи. Чи хотіли б ви там побувати? (Відповіді дітей). На чому ж ми вирушимо у подорож? (Відповіді дітей). Ні, ні, ми полетимо на повітряній кулі. Займайте якнайшвидше місця. (Група дівчаток утворює маленьке коло, всі тримаються за жердину з кулями, група хлопчиків утворює коло, стоячи спиною до його центру – «кошик». Під музику хлопчики та дівчатка рухаються протиходом). Із закінченням музики усі зупиняються. Діти сідають на місця.

М.Р.: Де ми опинилися? Давайте подивимося.

На великому екрані висвічується ілюстрація із видами Італії.

М.Р.: 1 слайд. Це Італія — колиска оперного мистецтва, батьківщина великих оперних композиторів та співаків, мабуть, найкращих у світі. Цікаво, що характер людей багато в чому залежить від того, в якій частині землі вони мешкають, яка їх оточує природа. Від навколишньої природи та культурних традицій залежить характер музики, яку народ складає.

2 слайд – Італія подарувала світові геніального оперного співака – Лучано Паваротті. Народився Лучано Паваротті в італійському місті Модена. Хоча батьки Лучано не були музикантами, все дитинство хлопчика пройшло під спів його батька, у якого був справжній оперний баритон. "Його голос - феноменальний інструмент, одне з чудес природи, які з'являються дуже рідко, може бути раз на сто років", - так сказав про його талант одна відома людина.

3 слайд – сьогодні ми познайомимося з всесвітньо відомою італійською піснею O sole mio, що в перекладі означає Моє сонце у виконанні Лучано Паваротті.

Кліп «O sole mio».

М.Р.: Вам сподобалося, як звучить ця пісня?

- Скажіть, який характер пісні?

(Світлий, ніжний, задушевний)

М.Р.: Зараз, давайте виконаємо італійську пісню «Чотири таргани і цвіркун»

Діти виконують пісню.

— Хлопці, хто виконував пісню O Sole mio

(Лучано Паваротті)

— У якій країні жив Лучано Паваротті?

(Італія)

ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ

Із. — продовжимо нашу подорож (перед дітьми карта світу) і ми вирушаємо до італійського міста Венеції. (На екрані з'являються види міста Венеції)

Венеція незвичайне місто на нашій планеті в ньому є такі місця, де пересуватися можна тільки на лотках, які називаються гондоли і ними керують гондольєри, тому що замість знайомих нам вулиць у Венеції є безліч каналів заповнених водою.

У Венеції дуже популярний карнавал, який проводиться в лютому місяці, сигналом до карнавалу служить політ ангела з ратуші. Сам карнавал починається із ходи духових оркестрів. Люди протягом року готуються до цього карнавалу, шиють химерні костюми, виготовляють маски.

Найпопулярніші маски - це маски Коломбіни, П'єро, Арлекіно, Казанови.

Із.- Я пропоную взяти участь у Венеціанському карнавалі і прикрасити маску, в якій можна взяти участь у карнавальній ході. Будь ласка, виберіть маску, яку ви прикрашатимете за допомогою знайомих образотворчих засобів: воскова крейда, акварель. (Діти самостійно вибирають ту чи іншу маску на свій розсуд)

Із. - Як ви уявляєте прикрасити свою маску?

— Які кольори використовуватимете?

— Який буде орнамент і де він буде розташований?

Перед початком роботи проконтролювати виправу дітей приготувати руки. (Пальчикова гімнастика) діти малюють, тлом грає спокійна музика.

Наприкінці художньої діяльності розглянути готові роботи, поцікавитись:

Якою країною ми сьогодні подорожували?

Що вам особливо запам'яталося?

Чи відчували ви труднощі під час малювання?

Автори:
Вихователь-еколог: Пліткіна Світлана Анатоліївна
Музичний керівник: Бєлєхова Марина Валентинівна
Вихователь ІЗО-діяльності: Тубіс Наталія Валентинівна
МДОУ дитячий садок №15 «Вогник» загальнорозвиваючого виду міського округу місто Буй.

Катерина Трушникова
Конспект заняття у підготовчій групі «Подорож європейськими країнами - Франції, Німеччини, Італії»

« Подорож європейськими країнами – Франція, Німеччина, Італія»

Підготовчий вік.

Ціль заняття: дати дітям уявлення про країнах Європи.

Завдання:

Пізнавальні

1. Закріплювати знання дітей про національні костюми, музику та культуру європейських країн. Вчити знаходити Європу на глобусі.

2. Ознайомити із державами Європи: Німеччина, Франція, Італія, з народами, що їх населяють і пам'ятками цих країн.

Розвиваючі

Розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, мовлення.

Виховують

Виховувати допитливість, бажання пізнавати навколишній світ, повагу та інтерес до інших народів світу.

Обладнання:

1. Мультимедійна презентація Power Point на тему заняття.

2. Спортивне встаткування для ігор, глобус.

Організаційний момент:

Вихователь сидить і сумно розкручує глобус. Діти підходять та зацікавлено запитують що трапилося.

Хлопці, відпустка минає, адже я так і не з'їздила за кордон, ось наприклад у Європу. Я так мрію опинитися у Франції, Німеччини, Швеції або Італії. Давайте з вами знайдемо на ці глобусі країни. (Діти розглядають глобус)

Хлопці, ось, що я вигадала, зараз є така чудова річ, як комп'ютер та інтернет, давайте спробує відправитися в екскурсію по цих країнам за допомогою них.

Давайте сядемо зручніше і почнемо.

Грає національна музика Німеччини, з'являються люди в традиційних німецьких костюмах.

Хлопці як ви думаєте у яку країнунас надіслав наш комп'ютер?

(Відповіді дітей)

Різні зображення видів Німеччини.

Офіційна назва Німеччини- Федеративна Республіка Німеччинаабо ФРН - вона знаходиться в Центральній Європі. Столиця цієї держави – Берлін, національна мова – німецька, а мешканців цієї країни називають німцями.

Зображення знаменитих людей, народжених в Німеччини.

А це найбільші композитори, які родом із Німеччини - Вольфганг МоцартЛюдвіг ван Бетховен.

Хлопці, а ви знаєте якихось казкових персонажів, родом з Німеччини?

А вам нема про що не говорить назва міста, Бремен? (Бременські музики). Так звичайно, а тягар це місто в Німеччини.

"Бременські музики".

Діти, давайте з вами пограємо в одну німецьку гру. «Три, тринадцять, тридцять»Давайте встанемо з вами в коло, на відстані витягнутих убік рук. У середину його стане ведучий (призначений або обраний за жеребом). Якщо він каже: "Три!"- всі гравці повинні підняти руки убік, при слові "тринадцять!"- підняти їх вгору, за слова "тридцять!"- Покласти на пояс.

Ведучий називає швидко будь-яке з трьох перерахованих вище чисел. Гравці повинні швидко виконувати відповідні рухи. Хто припустився помилки відходить на крок назад і там продовжує грати або змінюється роллю з ведучим. Виграли вважаються ті, що залишилися на своєму первісному місці або жодного разу не мінялися роллю з ведучим.

Якщо гравець зробив хоча б спробу до неправильного руху, він вважається таким, що програв. Ведучий має право розтягувати слова, наприклад: «Три-і-і.». Гравцям треба уважно стежити за закінченням слів.

Грає французька музика. З'являються зображення людей в національних французьких костюмах.

Хлопці, а це що за країна? (Франція) .

Ілюстрації Франції.

Назва цієї країнипоходить від народу німецького племені франків. Ця держава розташована у Західній Європі, Національна мова - французька, столиця Франції – Париж.

Зображення Ейфелевої вежі.

Хлопці, а це що? (Ейфелева вежа)Так, ви маєте рацію це одна з найяскравіших і, звичайно, сама впізнавана французькапам'ятка. Вона розташована в Парижі і є всесвітньо відомим символом Франції. Хлопці, в Франціїдуже популярна гра «Петанк»- це національна французька гра з кулями. Суть гри – це потрапити великою металевою кулею по маленькій дерев'яній, або кинути її якомога ближче. При цьому намагаються підбити кулі суперників, щоб вони відкотилися. Але оскільки ми з вами не маємо таких кульок, я пропоную пограти в аналогічну гру під назвою «Боулінг».

Звучить національна італійська музика. Зображення людей у ​​національних італійських костюмах.

Хлопці, як ви вважаєте, що це за країна? Це Італія.

Види Італії.

Італія – це країна, на півдні Європи, офіційна її назва Італійська республіка. Столицею цієї держави є Рим. Є таке цікаве спостереження, що якщо подивитися на карту чи глобус, то ця країназа своєю формою нагадуватиме чобіт. Хлопці, а яка пам'ятка найбільш відома в Італії, підкажу, вона знаходиться в Піза (Відповіді)

Зображення Пізанської вежі.

Правильно це Пізанська вежа, або інакше «Падає вежа», вона нахилена убік і створюється відчуття, що вона падає, тому вона й отримала свою всесвітню популярність.

Хлопці давайте з вами пограємо у італійську гру, яка називається «Марі та Пеппе»Встаємо в шеренгу, виберемо ведучого (він може стояти як на початку, так у середині або наприкінці шеренги – це неважливо). Ведучий привласнює кожній нозі ім'я: права - Пеппе, ліва - Марі. Потім він оголошує з якої ноги (Пеппе чи Марі)всі починають іти. Ведучий командує:- Пеппе-Марі-Пеппе-Марі…

Потім несподівано збиває з такту і замість, наприклад, обумовленої "Марі"називає "Пеппе". Той, хто не встиг зорієнтуватися і настав не на ту ногу, вибуває з гри.

Правда, чудово вийшло, дуже весело!

Підсумок:

Грає російська народна пісня. Зображення людей у ​​російських народних костюмах.

Хлопці, а це що за країна? Правильно Росія, а значить, ми повернулися з нашого подорож додому. Ну а Росія своєю чергою це зовсім інше подорож.

Куди ми сьогодні подорожували? Вам сподобалось? Яка з країн сподобалася більше?

Слайд 2

ДАВАЙТЕ ПОЗНАЙОМИМОСЬ

Я – ТУЧКА. Народилася над Атлантичним океаном.

Ви знаєте, що мій друг вітер дуже любить подорожувати. Бродяга запропонував мені вирушити разом із ним у подорож світом. Я хочу запросити й ВАС. Буде багато цікавого, Ви дізнаєтесь багато нового.

Слайд 3

ПІД НАМИ ІТАЛІЯ

  • На березі теплого Середземного моря знаходиться країна, яка на карті виглядає як чобіт.
  • Італія знаходиться у південній частині Європи.
  • До її складу входять острови Сицилія та Сардинія.
  • Слайд 4

    Знайомимося зі країною

    Італія відома красою та різноманітністю ландшафту – від засніжених вершин Альп до зелених виноградників Тоскани.

    Слайд 5

    ІТАЛІЙЦІ

    • В Італії проживає понад 57 мільйонів людей.
    • Державна мова - італійська
    • Країною керує президент.
  • Слайд 8

    Карнавал

    • В усьому світі відомий венеціанський карнавал.
    • Під час карнавалу мешканці Венеції одягають середньовічні костюми та маски.
    • Венеція – місто-свято.
  • Слайд 10

    ПІЗАНСЬКА ВЕЖА

    • ПІЗА – рідне місто Галілео.
    • У цьому місті знаходиться дзвіниця (Пізанська вежа). Її висота 56 метрів, у сходах 294 сходинки. 1990 року вежу закрили для відвідування.
  • Слайд 11

    Вогняні фонтани

    • В Італії можна нарахувати цілих 7 вулканів.
    • Найбільший діючий вулкан Європи – ЕТНА знаходиться на острові Сицилія. За останні 600 років він вивергався понад 140 разів. Тепер гора Етна досягає 3323 метрів. Покриті попелом схили вулкана дуже родючі і дають добрий урожай.
  • Слайд 12

    МІСТО ПІД ПОПЛОМ

    Майже 2000 років тому вулкан ВЕЗУВІЙ засипав гарячим попелом місто Помпеї. Через багато століть це місто розкопали і тепер кожен може прогулятися його давніми вулицями.

  • Слайд 13

    ТРАДИЦІЇ

    • Італійці – дуже сімейні люди. Вони люблять збиратися за столом всією сім'єю чи посидіти з друзями у кафе.
    • Макарони, піца – це національні страви Італії.
  • 

    Copyright © 2022 Прості істини та жіночі хитрощі. Про стосунки.