Класна година з профорієнтації у початковій школі "Я знаю п'ять професій...". Гра профорієнтації «Що я знаю про професії» для вихованців початкової школи Презентації для учнів початкової школи про професії

Цілі: ознайомити дітей з декількома видами професій, ознайомити дітей з декількома видами професій, показати значення трудової діяльності у житті людини; показати значення трудової діяльності у житті; виховувати шанобливе та добре ставлення до людей різних професій. виховувати шанобливе та добре ставлення до людей різних професій.


Сьогодні ми поговоримо про професії: Що таке професія? Що таке професія? Давайте звернемося до тлумачного словника і подивимося значення цього слова: «Професія – це основне заняття людини, її трудова діяльність». Давайте звернемося до тлумачного словника і подивимося значення цього слова: «Професія – це основне заняття людини, її трудова діяльність». Людям яких професій потрібно працювати? Людям яких професій потрібно працювати? Працювати треба всім. Працювати треба всім.
























Доктор Хто біля ліжка хворого сидить Хто біля ліжка хворого сидить І як лікуватися йому каже? Хто хворий – він краплі запропонує прийняти. Тому хто здоровий - дозволить погуляти. І як лікуватися йому каже? Хто хворий – він краплі запропонує прийняти. Тому хто здоровий - дозволить погуляти.








Куй залізо поки гаряче. Куй залізо поки гаряче. Коваль. Коваль. Щоб рибку з'їсти, треба у воду лізти. Щоб рибку з'їсти, треба у воду лізти. Рибалка. Рибалка. Не голка шиє, а руки. Не голка шиє, а руки. Кравець, швачка. Кравець, швачка. Не бравшись за сокиру, хати не зрубаєш. Не бравшись за сокиру, хати не зрубаєш. Тесляр. Тесляр.


Корова чорна, та молоко в неї біло. Корова чорна, та молоко в неї біло. Доярка. Доярка. Ліс рубають - тріски летять. Ліс рубають - тріски летять. Лісоруб. Лісоруб. Курчат по осені рахують. Курчат по осені рахують. Пташниця. Пташниця. На полювання їхати – собак годувати. На полювання їхати – собак годувати. Мисливець. Мисливець.


Хто орати не лінується, у того й хліб народиться. Хто орати не лінується, у того й хліб народиться. Орач, хлібороб. Орач, хлібороб. Кашу олією не зіпсуєш. Кашу олією не зіпсуєш. Кухар. Кухар. Сім разів відмір один раз відріж. Сім разів відмір один раз відріж. Кравець. Кравець.


Про різні професії ми поговорили сьогодні. А ким хотіли б у майбутньому стати ви? Про різні професії ми поговорили сьогодні. А ким хотіли б у майбутньому стати ви? Дуже важливо, щоб кожна людина вибрала собі справу до душі. Щаслива та людина, яка займається улюбленою справою, хто правильно вибрав собі професію. Про таку людину кажуть, що вона на своєму місці або у неї «золоті» руки. Дуже важливо, щоб кожна людина вибрала собі справу до душі. Щаслива та людина, яка займається улюбленою справою, хто правильно вибрав собі професію. Про таку людину кажуть, що вона на своєму місці або у неї «золоті» руки. Я бажаю вам правильно вибрати свій шлях. Я бажаю вам правильно вибрати свій шлях.


Ресурси: Класний годинник. Максимова Т.М. Класний годинник. Максимова Т.М. - пастух - пастух тракторист - тракторист міліціонер - міліціонер - листоноша - листоноша кухар - кухар пекар - пекар шевець - шевець пташниця - пташниця клоун - клоун - пожежний - пожежний будівельник - будівельник доктор - доктор вчитель - вчитель водій - водій

Державний навчальний заклад «Дитячий будинок № 4» м.Усинськ
Склав: Криворучко Наталія Миколаївна вихователь «Дитячого будинку №4» м.Усинська 2013р.
Мета: створення умов формування уявлень про світ професій, формування комунікативної компетентності вихованців.
Завдання:
Навчальна: формування та закріплення первинних знань про різні сфери та види професій;
Розвиваюча: розвивати пізнавальний інтерес та творчу діяльність дітей, розвивати мотиви освітньої діяльності (для нас навчання – головна праця);
Виховна: виховувати шанобливе та добре ставлення до людей різних професій, виховувати комунікативні вміння: слухати та чути, працювати в команді, співпрацювати, співпереживати іншому.
Вік учасників: для вихованців початкової школи.

Інноваційна технологія: конкурсна гра
Обладнання: таблички (для кожної команди), презентація, аркуші паперу, ручки, цукерки.
Очікувані результати:
активізація процесу професійного самовизначення;
розширення уявлень про різні сфери праці, світ професій.

Хід заходу

I. Вступне слово.
- Здрастуйте шановні хлопці, гості та колеги!
Починаємо наш захід.
-Щоб дізнатися, про що йтиметься на нашій грі, треба поєднати перші літери кожного слова та прочитаєте його.
(Слайд 1,2)

Бенкет рис оса фрукт ялина бурулька слон ірис яблука

Хлопці, не далека та година, коли перед Вами стане вибір-яку професію здобути. Зараз головним для вас є навчання, знання, які ви отримаєте – це основа вашого подальшого життя. Настав час подумати про вибір своєї майбутньої професії.
У вашому віці це не легко. Допомогти вам можуть ваші вихователі, старші брати і сестри, друзі, люди, на думку яких ви прислухаєтеся, які є прикладом.
- Хто потрібніший і всіх важливіший, яка професія? Сперечатися можна довго. "Всі професії потрібні, всі професії важливі"

У світі налічується близько 40 тисяч різних професій:
важливо зуміти розібратися у цьому різноманітті;
дізнатися, чим займаються люди цієї професії;
познайомитись які якості необхідно виробляти для своєї майбутньої професії;
враховувати власні інтереси та здібності.
Вибір професії – життєво важливе питання. Він порівнюється із другим народженням.
Обміркувати питання про майбутню професію – корисно. Це означає поставити собі багато питань та знайти правильну відповідь.
Прекрасних професій у світі величезна кількість, і кожній професії слава та честь.
– З деякими з них сьогодні ми познайомимося.
- Своє знайомство з професіями ми проведемо у формі ігрових конкурсів «Що я знаю про професії» (Слайд 3), де беруть участь дві команди. Якщо ви знаєте відповідь, піднімаєте картку. Яка команда вперед підніме таблички, та має право відповідати на запитання. Якщо команда дала неправильну відповідь, право відповіді отримує наступна команда. Гра складається із 3 турів. Та команда, яка під час гри набере найбільшу кількість балів – буде переможцем гри. Якщо команди не дають відповіді, то можуть відповісти вболівальники, заробивши солодкий приз.

ІІ. Основна частина:
Для початку проведемо невелику ігрову розминку.

1ТУР: «Наші професії» (Слайд 4)

Конкурс №1 «Вгадай професію» (відгадайте про які професії йдеться у прислів'ях та приказках) (Слайди 5-16)

1. Який водій дивиться на землю зверхньо (парить у хмарах)?
(Пілот, льотчик, космонавт.)
2. Хто виносить сміття з хати?
(Прибиральниця, технiчка.)
3. Найсолодший майстер це... Хто?
(Кондитер.)
4. Назвіть ім'я найвідомішого в нашій країні ветеринара.
(Айболіт, адже він лікував звірів.)
5. Як звали першу жінку-льотчицю?
(Баба-Яг.)
6. Зоряний бухгалтер – це... Хто?
(Астроном.)
7. Залицяльник за деревами - це ... Хто? (Садівник, садівник)
8. Перетворювач тканини в одяг - це … Хто? (Портний, швачка)
9. Представники якої професії постійно задають молодим людям питання, на які самі знають відповіді?
(Вчителі.)
10. "Сумчастий" професіонал - це ... Хто?
(листоноша.)
Конкурс №2. «Головоломка» (Слайд 17) вам необхідно (по черзі) розібратися в словах, у назві яких є (прихована професія)
(Слайд 18 – 19)
РВАЧ = В- - - (медпрацівник)
ТЕРКА = А - - - - (театральна та кінематографічна професія)
КУЛОН = К - - - - (весела циркова професія)
МАРЛЯ = М - - - - («різнокольоровий робітник»)
СТАРИНА = С - - - - - - (молодший медпрацівник)
ВОДОСТОК = С - - - - - - - (професія тваринництва)
КРЕДИТОР = Д - - - - - - - (керівник підприємства, начальник)

Конкурс №3 "САМА-САМА" (Слайд 20) А тепер ви відповісте на питання з елементами гумору.
(Слайд 21)
Назвіть професії: (3 хвилини на обмірковування)
1. Найзеленіша (садівник, лісник, квітникар-декоратор...)
2. Найсолодша (кондитер, продавець у кондитерському відділі...)
3. Найфінансовіша (банкір, професійні тенісисти, боксери, модель...)
4. Сама волохата (перукар...)
5. Найдитячіша (вихователь, педіатр, вчитель...)
6. Найнепристойніша (венеролог, асенізатор...)
7. Найсмішніша (клоун, пародист...)
8. Найбільш товариська (журналіст, екскурсовод, тренер, вчитель, масовик-витівник...)
9. Найсерйозніша (сапер, хірург, розвідник, міліціонер, політик, психолог...)
-Уболівальники, які додадуть не названі професії.

2 ТУР: «Професія та її інструменти» (Слайд 22)

Конкурс №4 «Бюро знахідок» (Слайд 23) дізнайся, кому належать речі (предмети)
(Слайд 24)
 КОЛІ
 ЦЕГЛА
 ГОЛКА-ТАБЛЕТКИ
 нитки
 БОРОШЕННЯ
 МЕЛ
 НОЖИЦІ
ВІДПОВІДІ:
 Водій
 Каменяр, будівельник
 Лікар, лікар
 Кравець, швачка
 Кухар, пекар, кондитер
 Вчитель, педагог
 Перукар

Конкурс №5 «Літери та професії». Треба вигадати професії або спеціальності, що починаються на ці літери. Чия команда це зробить краще?
(Слайд 25,26)
К Р Ф П
Контролер Розвідник Фрезерувальник Провідник
Кіноартист Рибак Фотограф Тесляр
Кранівник Редактор Фігурист Пілот
Кочегар Радіопровідний Фармацевт Пожежний
Кіномеханік Рентгенолог Фтизіатр Поліцейський
Космонавт Радіст Фокусник Полярник
Кабельник Репортер Фотомодель Прикордонник
Покрівельник Фотокореспондент Пічник
Каменяр Піротехнік
Кутюр'є Кухар
Кондитер Пекар
Кондуктор Кравець
Парашутист

Конкурс №6 «Що зайве» (Слайд 27) У ланцюжку слів знайдіть зайвий предмет (хто швидше впорається із завданням?)
(Слайд 28)

1) Шприц - ліки - вата - спиця
спиця
2) Голка -нитки -цвях -наперсток - сантиметрова стрічка
цвях
3) Каструля-ложка-терка-ножиці
ножиці
4) Фен-ніж-гребінець-ножиці
ніж

3 ТУР «Професія кожна найважливіша» (Слайд 29)

Конкурс №6 «Прислів'я про працю та професії» (Слайд 30-37). Збери прислів'я - хто швидше підніме таблички - має право відповідати)

Закінчив справу – гуляй сміливо.
Терпіння і труд все перетруть
Від праці здоровіють, а від лінощів хворіють.
Очі бояться, а руки роблять.
На роботу із радістю, а з роботи з гордістю.
Не голка шиє, а руки.
Хазяїн той, хто працює.

Конкурс №7 «Покажи професію». Давайте трохи відпочинемо, проведемо фізхвилинку, за допомогою рухів покажемо, чим займаються люди різних професій. По одній людині від команди, виходять і показують за однією професією та по одному від команди вболівальників.
(Слайд 38-39)
-Як робить шофер?
-Як робить кухар?
-Як робить маляр?
-Як робить перукар?
-Як робить піаніст?
-Як робить двірник?
-Як робить лікар?

ІІІ. Нагородження переможців:
Сноровку, спритність та вміння
Сьогодні показати ви зуміли.
А тепер, справедливе журі,
Гравців гідно оціни. (слово журі)

IV. Заключне слово ведучого
- Ось ми і підбили підсумки нашої ігрової програми. Граючи, ми освіжили свою пам'ять і згадали багато різноманітних професій та спеціальностей. Можливо не звичайних для нашого регіону, але затребуваних у країні та світі.
У майбутньому я бажаю вам вибрати собі професію до душі. Щасливий той, хто займається улюбленою справою, хто вірно вибрав собі професію.
Питання вибору професії вирішити за короткий час не можна. До нього потрібно знову і знову повертатися після прочитаних книг, перегляду фільмів, бесід з вихователем та батьками, досвідченими робітниками про працю та професії.
Адже головне: Щастя – це коли свій хліб людина видобуває улюбленою справою (професією). А у вас головною справою зараз є ваше навчання, отримання хороших знань, які стануть вам у нагоді в майбутньому житті. Бажаю хороших оцінок, успіхів у ваших починаннях, у праці та міцного здоров'я!
Багато тут професій різних,
Вибрати що – не знаєш одразу.
У житті багато знадобиться -
Варто лише навчитися.

Спасибі. (Слайд 40)

Список використаної літератури.

Світ професій Лікар Ну, а хто сильніший тут Усіх хвороб та застуд? Немов доктор Айболіт Нас від грипу захистить? Не боюся - біжу, скачу В гості до доброго лікаря! Моряк Пливе моряк на кораблі Він не тужить по землі. Він із вітром дружить і хвилею Адже море – будинок його рідний. Пожежний Якщо раптом лихо трапиться, Де щось спалахне, Там пожежник потрібен терміново. Він погасить - це точно. Військовослужбовець Захисники обителі. Відважні бійці. І доблесні лицарі. Лихі сміливці. Сил темних переможців. Без звань та імен. Вітчизни служителі. Солдати всіх часів. Якщо ви в біду потрапили, Телефон 02 набрали. До вас поліція прийде, всім допоможе, всіх врятує. Льотчик Льотчик знає свою справу, У небі водить літак. Над землею летить він сміливо, Здійснюючи переліт. Шофер Качу, Лечу На весь опор Я сам - шофер, Я сам - мотор. Натискаю на педаль - І машина мчить у далечінь! Маляр Я маляр, крокую до вас З пензлем та відром. Свіжою фарбою сам Краситиму новий будинок. Фарбую стіни, фарбую двері, Скаче кисть моя ... У мене і ніс тепер Білим став, друзі. Вчитель Продзвенів дзвінок веселий У жовто-червоному вересні. Відчинили двері школи Нашій галасливій дітлахів. У довгий життєвий іспит По доріжці непрямої Поведе в країну знань Наш учитель – кермовий. Художник Він і фрукти, і природу намалює, і портрет. Взяв художник на роботу Щітки, фарби та мольберт. Кухар Дайте кухареві продукти: М'ясо птиці, сухофрукти, Рис, картопля… І тоді Чекає на вас смачна їжа. Портниха Цілий день сьогодні шию. Я вдягла всю сім'ю. Стривай трохи, кішка, Буде і тобі одяг. Столяр Молоток у роботі потрібен, І з пилкою тесляр дружний. Від дощечки розпилив І шпаківню змайстрував. Будівельники Нехай не гніваються батьки, Що вимажуть будівельники, Тому що той, хто будує, Той чогось вартий! І не важливо, що поки що цей будиночок з піску! Менеджер Фірмою великою управляє І розумно, і вміло, Гроші так розподіляє, Щоб зростала і міцніла справа. Доручення він дає Всім своїм співробітникам, Щоб фірма йшла вперед, Приносила прибуток їм. Перукар Дайте ножиці, гребінець, Він вам зробить зачіску. Перукар обов'язково підстриже вас сучасно. Музикант Як грає музикант, Які прекрасні скрипок звуки! Має великий талант, Золоті руки. Клоун Я клоун! Я до глядачів поспішатиму. Я клоун! Я глядачів смішитиму. Нехай у вас сльози Від сміху ллються! Я дуже люблю, Коли люди сміються. Космонавт Він – приклад для всіх хлопців. Його звуть героєм. Гордо носить космонавт таке звання. Стати геологом хочу - Камені різні учу. Ось руда, у ній є метали. Ось різні кристали. Камінь тут – морський корал, Поруч перли заблищали. Найміцніший, знай, алмаз, Я знайду його неодноразово. Вранці сонце світить яскраво, Молочко несе доярка. Тепле, коров'яче, Дітям на здоров'я. Комбайнер На зорі, лише підрум'янить Промінь світанку тополі, Комбайнер до штурвала встане І скоріше на поля. Він схожий на капітана, Але веде корабель степовий. Сперечався він із хвилею вперто, Тільки із золотою хвилею. Розгадай кросворд

1. Скажи, хто так смачно готує щи капустяні, Пахкі котлети, салати, вінегрети, Усі сніданки, обіди? 2. Не вирішить хворого завдання, Всіх хворих полечить … (лікар) 3. Він і фрукти, і природу Намалює, і портрет. Взяв сьогодні на роботу пензля, фарби та мольберт. (художник) 4. Мені блимає світлофор, знає він, що я ….(шофер) 5. Хто вчить діточок читати та писати, Природу любити, старих шанувати? 6. Він не льотчик, не пілот, він веде не літак, А величезну ракету. Діти, хто, скажіть це? (космонавт) 7. Хто гантелі піднімає, далі за всіх ядро ​​кидає? Швидко бігає, влучно стріляє, як одним словом їх усіх називають? (Спортсмен) 8. Серед хмар, на висоті, ми дружно будуємо новий будинок, Щоб у теплі та красі щасливо жили люди в ньому. (будівельник) 9 . Фарбами пахне наш ювіляр: тисячний будинок пофарбував… (маляр) Розгадай кросворд
Балашева Наталія ПетрівнаВчитель початкових класів ГОУ ЗОШ «Школа здоров'я» № 1920

Державний освітній заклад

«Дитячий будинок № 4» м.Усинська

Гра з профорієнтації

«Що я знаю про професії»

Склав:

Криворучка Наталія Миколаївна

вихователь-педагог

кабінету профорієнтації

ГОУ «Дитячий будинок №4» м.Усинська

2013р.

Ціль:створення умов формування уявлень про світ професій, формування комунікативної компетентності вихованців.

Завдання:

    Навчальна: формування та закріплення первинних знань про різні сфери та види професій;

    Розвиваюча: розвивати пізнавальний інтерес та творчу діяльність дітей, розвивати мотиви освітньої діяльності(Для нас навчання – головна праця) ;

    Виховна: виховувати шанобливе та добре ставлення до людей різних професій,виховувати комунікативні вміння: слухати та чути, працювати у команді, співпрацювати, співпереживати іншому.

Вік учасників:для вихованців початкової школи

Інноваційна технологія:конкурсна гра

Обладнання:таблички (для кожної команди), презентація, аркуші паперу, ручки, цукерки.

Очікувані результати:

    активізація процесу професійного самовизначення;

    розширення уявлень про різні сфери праці, світ професій.

Хід заходу

I. Вступне слово.

Здрастуйте шановні хлопці, гості та колеги!

Починаємо наш захід.

Щоб дізнатися, про що йтиметься на нашій грі, треба поєднати перші літери кожного слова та прочитаєте його.

(Слайд 1,2)

Пір ріс проса фрукт ель зосулька злон іРис яблоку

Хлопці, не далека та година, коли перед Вами стане вибір-яку професію здобути. Зараз головним для вас є навчання, знання, які ви отримаєте – це основа вашого подальшого життя. Настав час подумати про вибір своєї майбутньої професії.

У вашому віці це не легко. Допомогти вам можуть ваші вихователі, старші брати і сестри, друзі, люди, на думку яких ви прислухаєтеся, які є прикладом.

Хто потрібніший і всіх важливіший, яка професія? Сперечатися можна довго. "Всі професії потрібні, всі професії важливі"

У світі налічується близько 40 тисяч різних професій:

    важливо зуміти розібратися у цьому різноманітті;

    дізнатися, чим займаються люди цієї професії;

    познайомитись які якості необхідно виробляти для своєї майбутньої професії;

    враховувати власні інтереси та здібності.

Вибір професії – життєво важливе питання. Він порівнюється із другим народженням.

Обміркувати питання про майбутню професію – корисно. Це означає поставити собі багато питань та знайти правильну відповідь.

Прекрасних професій у світі величезна кількість, і кожній професії слава та честь.

З деякими з них ми познайомимося.

Своє знайомство з професіями ми проведемо у формі ігрових конкурсів «Що я знаю про професії» (Слайд 3),у якій беруть участь дві команди. Якщо ви знаєте відповідь, піднімаєте картку. Яка команда вперед підніме таблички, та має право відповідати на запитання. Якщо команда дала неправильну відповідь, право відповіді отримує наступна команда. Гра складається із 3 турів. Та команда, яка під час гри набере найбільшу кількість балів – буде переможцем гри. Якщо команди не дають відповіді, то можуть відповісти вболівальники, заробивши солодкий приз.

ІІ. Основна частина:

Ведучий: Для початку проведемо невелику ігрову розминку.

1ТУР: «Наші професії» (Слайд 4)

Конкурс №1 "Вгадай професію".

Вихованцям треба відгадати про які професії йдеться в прислів'ях і приказках) (Слайди 5-16)

    Який водій дивиться на землю зверхньо (парить у хмарах)?
    (Пілот, льотчик, космонавт.)

    Хто виносить сміття із хати?
    (Прибиральниця, технiчка.)

    Найсолодший майстер це... Хто?
    (Кондитер.)

    Назвіть ім'я найвідомішого у нашій країні ветеринара.
    (Айболіт, адже він лікував звірів.)

    Як звали першу жінку-льотчицю?
    (Баба-Яг.)

    Зоряний бухгалтер – це... Хто?
    (Астроном.)

    Залицяльник за деревами - це ... Хто? (Садівник, садівник)

    Перетворювач тканини в одяг - це … Хто? (Портний, швачка)

    Представники якої професії постійно задають молодим людям питання, на які самі знають відповіді?
    (Вчителі.)

    "Сумчастий" професіонал - це ... Хто?
    (листоноша.)

Доонкурс №2. «Головоломка» (Слайд 17)

Вихованцям необхідно (по черзі) розібратися в словах, у назві яких є (прихована професія)

(Слайд 18 – 19)

РВАЧ = В- - - (медпрацівник)

ТЕРКА = А - - - - (театральна та кінематографічна професія)

КУЛОН = К - - - - (весела циркова професія)

МАРЛЯ = М - - - - («різнокольоровий робітник»)

СТАРИНА = С - - - - - - (молодший медпрацівник)

ВОДОСТОК = С - - - - - - - (професія тваринництва)

КРЕДИТОР = Д - - - - - - - (керівник підприємства, начальник)

Конкурс №3"САМА-САМА" (Слайд 20).

Діти повинні тепер відповісти на питання з елементами гумору.

(Слайд 21)

Назвіть професії: (3 хвилини на обмірковування)

    Найзеленіша (садівник, лісник, квітникар-декоратор...)

    Найсолодша (кондитер, продавець у кондитерському відділі...)

    Найбільша грошова (банкір, професійні тенісисти, боксери, модель...)

    Сама волохата (перукар...)

    Найдитячіша (вихователь, педіатр, вчитель...)

    Найнепристойніша (венеролог, асенізатор...)

    Найсмішніша (клоун, пародист...)

    Найбільш товариська (журналіст, екскурсовод, тренер, учитель, масовик-витівник...)

    Найсерйозніша (сапер, хірург, розвідник, міліціонер, політик, психолог...)

Уболівальники, які додадуть не названі професії.

2 ТУР: «Професія та її інструменти»(Слайд 22)

Конкурс №4 «Бюро знахідок» (Слайд 23).

Потрібно, щоб діти дізналися, кому належать речі (предмети)

(Слайд 24)

    КОЛЕСО

    ЦЕГЛА

    Голка-таблетки

    НИТКИ

    МУКА

    МЕЛ

    НОЖИЦІ

ВІДПОВІДІ:

    Водій

    Каменяр, будівельник

    Лікар, лікар

    Кравець, швачка

    Кухар, пекар, кондитер

    Вчитель, педагог

    Перукар

Конкурс №5 «Літери та професії».

Треба вигадати професії або спеціальності, що починаються на ці літери. Чия команда це зробить краще?

(Слайд 25,26)

До

Конкурс №6 "Що зайве" (Слайд 27).

У ланцюжку слів знайдіть зайвий предмет (хто швидше впорається із завданням?)

(Слайд 28)

1) Шприц - ліки - вата - спиця

спиця

2) Голка -нитки -цвях -наперсток - сантиметрова стрічка

цвях

3) Каструля-ложка-терка-ножиці

ножиці

4) Фен-ніж-гребінець-ножиці

ніж

3 ТУР«Професія кожна найважливіша» (Слайд 29)

Конкурс №6 «Прислів'я про працю та професії» (Слайд 30-37).

Зобери прислів'я - хто швидше підніме таблички - має право відповідати

    Закінчив справу - гуляй сміливо.

    Терпіння та праця все перетрути

    Від праці здоровіють, а від лінощів хворіють.

    Очі бояться, а руки роблять.

    На роботу з радістю, а з роботи з гордістю.

    Не голка шиє , а руки.

    Хазяїн той, хто працює.

Конкурс №7 "Покажи професію".Давайте , трохи відпочинемо, проведемо фізхвилинку, за допомогою рухів покажемо, чим займаються люди різних професій. По одній людині від команди, виходять і показують за однією професією та по одному від команди вболівальників.

(Слайд 38-39)

Як робить шофер?

Як робить кухар?

Як робить маляр?

Як робить перукар?

Як робить піаніст?

Як робить двірник?

Як робить лікар?

ІІІ. Нагородження переможців:

Сноровку, спритність та вміння

Сьогодні показати ви зуміли.

А тепер, справедливе журі,

Гравців гідно оціни. (слово журі)

IV. Заключне слово ведучого

Ось ми і підбили підсумки нашої ігрової програми. Граючи, ми освіжили свою пам'ять і згадали багато різноманітних професій та спеціальностей. Можливо не звичайних для нашого регіону, але затребуваних у країні та світі.

У майбутньому я бажаю вам вибрати собі професію до душі. Щасливий той, хто займається улюбленою справою, хто вірно вибрав собі професію.

Питання вибору професії вирішити за короткий час не можна. До нього потрібно знову і знову повертатися після прочитаних книг, перегляду фільмів, бесід з вихователем та батьками, досвідченими робітниками про працю та професії.

Адже головне: Щастя – це коли свій хліб людина видобуває улюбленою справою (професією).А у вас головною справою зараз є ваше навчання, отримання хороших знань, які стануть вам у нагоді в майбутньому житті. Бажаю хороших оцінок, успіхів у ваших починаннях, у праці та міцного здоров'я!



Copyright © 2022 Прості істини та жіночі хитрощі. Про стосунки.