Конспект заняття з математичного розвитку у підготовчій до школи групі "в країні математики". Конспект заняття з фемп у підготовчій групі "подорож паровозика в країну геометричних фігур" Нод шар куб паралелепіпед підготовча гру

Розділи: Робота з дошкільнятами

Цілі:

  • Закріпити вміння орієнтуватися у просторі,
  • Закріпити вміння користуватися планом,
  • Закріпити уявлення послідовності днів тижня,
  • Закріпити знання про об'ємні фігури: циліндр, конус, паралелепіпед, куб, куля,
  • Повторити склад числа не більше 10,
  • Продовжувати вчити вирішувати приклади, читати арифметичні записи,
  • Продовжувати складати та вирішувати завдання,
  • Формувати навички самоконтролю та самооцінки

Матеріал:

  • План групи; об'ємні фігури: паралелепіпед, куб, куля, циліндр, конус;
  • Сюжетні картинки складання завдань; кубик, лінійка з геометричними фігурами, олівець, аркуші паперу;
  • Картки – склад числа, картки із завданнями, м'яч.

Хід заняття

Вихователь:Хлопці, а ви любите подорожувати? Сьогодні ми з вами поїдемо в подорож, а подорожувати ми будемо з вами по нашій групі. Подивіться, що маю. Як ви вважаєте, що це? (план групи). Так це план, на ньому вказані ті місця (ІЗО, центр води та піску, центр мовного розвитку, бібліотека, центр математики, природний куточок), де лежать картки із завданнями, які ми з вами маємо сьогодні виконати.

А допоможе в цьому математичний чарівний кубик, скільки випаде – там і шукатимемо завдання.

I завдання.

"Чудовий мішечок".

Вихователь:Пропоную вам навпомацки визначити, яка об'ємна фігура лежить у мішечку (Куб, циліндр, куля, паралелепіпед, конус - різного кольору).

Катя:Я взяла куб. У нього 6 сторін, 8 кутів, він червоного кольору, його не можна прокотити, він виготовлений з дерева.

(Відповіді дітей)

ІІ завдання.

“Складання та розв'язання задач”

Вихователь: Розбійтеся на пари. Один складає завдання, інший відповідає. (картки із зображеннями тварин, квітів..)

Маша:Юра на галявині гуляло 6 гусей до них прийшли ще 4 гуси. Скільки гусей стало гуляти на галявині?

Юра:На галявині почало гуляти 10 гусей.

(Відповіді інших дітей)

ІІІ завдання.

Гра "Назви сусідів".

Вихователь:Я називаю число або день тижня ви повинні назвати своїх сусідів.

Вихователь:понеділок – неділя - вівторок,п'ять – чотири та шість.

IV завдання.

"Склад числа".

Вихователь:У вас картки із цифрами. Ви повинні написати, з яких двох найменших чисел складається ваше число.

V завдання.

"Питання відповідь".

Вихователь:У кожного з вас картка із завданням, ви читаєте завдання та відповідаєте.

  1. Продовж 10,9,.. (8, 7, 6, 5. 4, 3, 2, 1)
  2. Скільки днів у тижні? Назви.
  3. Порахуй по порядку (перший другий третій четвертий..)
  4. Продовж 2,4…. (6, 8, 10, 12..)
  5. Скільки місяців в році? Назви.
  6. Що зайве: коло, квадрат, трикутник, прямокутник (коло)
  7. Прочитай і розв'яжи приклад: 2+3=5
  8. Які дві цифри схожі одна на одну. (6 та 9)
  9. Прочитай і розв'яжи приклад: 10-5=5
  10. Скільки годин на добу? (24)
  11. З якої геометричної фігури можна зробити коло (квадрат)
  12. Яка оцінка найгірша у школі, а найкраща? (2 та 5)

VI завдання.

"Відгадай математичні загадки".

Вихователь:

Шість грибів знайшов Вадим
А потім ще один.
Ви дайте відповідь на запитання:
Скільки він грибів приніс?

В однієї квітки
Чотири пелюстки.
А скільки пелюсток
У двох таких квіток?

Дві веселі мавпи
Купувати ходили книжки.
І купили книг по п'ять,
Щоб було що читати.
Тільки дурні мавпи
Порахувати не можуть книжки.
Ти мавпам допоможи,
Скільки книг у них, скажи

До сірої чаплі на урок
Прилетіло сім сорок,
А з них лише дві сороки
Приготували уроки.
Скільки ледарів-сорок,
Прилетіло на урок?

Подарував каченят їжачок
Вісім шкіряних чобіток.
Хто відповість з хлопців,
Скільки було всіх каченят?

VII завдання.

"Моделювання з геометричних фігур".

Потрібно змоделювати з геометричних фігур предмети, щоб вони у вас були різні.

Наша подорож групою закінчена, попереду на вас чекає шкільне життя.

Юлія Феніна
Конспект НОД з ФЕМП у підготовчій групі «Куля. Куб. Паралелепіпед»

КонспектНОД з пізнавального розвитку (ФЕМП) в підготовчій групі

Тема: «Куля. Куб. Паралелепіпед

Програмний зміст: Формувати вміння знаходити в навколишній обстановці предмети форми кулі, куба, паралелепіпеда. Закріпити уявлення про склад числа 10, взаємозв'язку цілого частин, складання та віднімання чисел на числовому відрізку.

Обладнання: Картинка (іграшка)Буратіно, картки з цифрами 1-10, моделі об'ємних фігур (куб, куля, паралелепіпед, числовий відрізок, плоских фігур.

Роздатковий матеріал: робочий зошитЛ. Г. Петерсон "Раз сходинка.", лінійка, картки з цифрами від 1-10, моделі об'ємних та плоских фігур, числові відрізки.

Хід НОД:

Організаційний момент:

Сьогодні ми запрошені до країни Числяндії, у подорож із Буратіно, він нам покаже дорогу. Там багато цікавого та загадкового. Спробуємо відгадати загадки, які підготував Буратіно.

Він і м'ячик, і клубок,

І Місяць, і колобок.

(Куля)

Шість квадратів потоваришували

І в нього навіки склалися.

(Куб)

Ось цегла, підручник новий,

Пастила, журналів тюк.

Назви їх форму словом

Із чотирнадцяти літер!

(Паралелепіпед)

1. Закріплення порядкового рахунку від 1 до 10.

Розглянемо плоскі фігури на дошці (квадрат, коло, прямокутник)чим відрізняються від об'ємних?

Розповісти дітям, що плоскі фігури можна розташувати на площині, а об'ємні – ні, об'ємні фігури розташовуються у просторі.

Зараз ми розпочнемо завдання № 1 на сторінці 54 (Розглянемо об'ємні фігури та з'єднаємо об'ємні фігури з предметами)

Буратіно дуже радий, що ви впоралися з першим завданням, розумники та розумниці!

2. Закріплення моделей об'ємних фігур.

Хлопці, хто любить фотографуватись? Ось у завданні №2 на стор 54, фігури куб, куля паралелепіпедвирішили сфотографуватися, давайте розберемося?

3. Фізкультхвилинка "Зарядка"

Назвали всі предмети по порядку,

Тепер усіх запрошую на зарядку.

Дрібні кроки – раз, два, три.

Легкі стрибки – раз, два, три.

Ось і вся зарядка – раз, два, три.

М'яка посадка – раз, два, три.

4. Закріплення рахункових умінь не більше 10.

Буратіно любить вирішувати завдання. Давайте вирішимо одну з них. У Буратіно 7 яблук прийшла Мальвіна і принесла ще 3 яблука. Скільки у них почало яблук?

5. Підсумок. Рефлексія.

Молодці, хлопці! Ви дуже добре сьогодні попрацювали! Буратіно ви дуже сподобалися.

Згадаймо, чим ми сьогодні займалися і що нового дізналися?

Що вам найбільше сподобалося?

Ну і настав час прощатися з країною Числяндією та нашим супутником-Буратіною, давайте скажемо йому "спасибі"і "до побачення"!

Публікації на тему:

Конспект НОД з ФЕМП у підготовчій групі «Кількість та рахунок»Програмний зміст: Пізнавальні завдання: Систематизувати знання про склад числа 10 та цифри 1, 0; вивчати розкладати число 10 на.

Конспект НОД з ФЕМП у підготовчій групі «Подорож по космосу»Юлія Пугінська Конспект НОД з ФЕМП у підготовчій групі «Подорож космосом» Тема: Формування елементарних математичних уявлень.

Конспект НОД з ФЕМП у підготовчій групі «Подорож до космосу»Конспект відкритої НОД із ФЕМП у підготовчій групі Тема: «Подорож у космос» Мета: закріплення математичних знань на основі.

Конспект НОД з ФЕМП у підготовчій групі «Зимові чудеса»Тема: "Зимові чудеса". Мета: створювати умови для формування вміння розкладати число на два менші і складати з двох менших більше.

Конспект НОД з грамотної мови у підготовчій групі «Куб із сюрпризом»НОД з грамотної промови у підготовчій групі Тема: «Куб із сюрпризом» Склала: старший вихователь Меженіна М. Р. Мета: вправляти дітей.

Конспект НОД з пізнавального розвитку у підготовчій групі «Куля, коло»Конспект НОД із пізнавального розвитку у підготовчій групі Тема: «Куля, коло». Цілі та завдання: Формувати: - уявлення про коло.

Дошкільний вік - вік становлення та розвитку найбільш загальних здібностей, які в міру дорослішання дитини вдосконалюватимуться та диференціюватимуться. Одна з найважливіших здібностей - здатність до пізнання.

Розвиток елементарних математичних уявлень – це винятково важлива частина інтелектуального та особистісного розвитку дошкільника. У старшому дошкільному віціПроблема розвитку елементарних математичних уявлень актуалізується найбільшою мірою, це з подальшим переходом дитини до систематичного навчання у шкільництві.

Відповідно до ФГОС ДО зміст освітньої роботи має забезпечувати розвиток первинних уявлень про властивості та відносини об'єктів навколишнього світу (формі, кольорі, розмірі, матеріалі, звучанні, ритмі, темпі, кількості, кількості, частині та цілому, просторі та часі, русі та спокої, причинах та наслідках та ін.). Стандарт передбачає комплексний та інтегрований підхід, що забезпечує розвиток вихованців у всіх заявлених взаємодоповнюючих напрямках розвитку та освіти дітей.

Ціль:продовжувати формувати елементарні математичні уявлення дітей через практичну діяльність з об'ємними геометричними фігурами та тілами.

Завдання:

Навчальні:

Закріплювати знання дітей про об'ємні геометричні тіла (куб, циліндр, кулю, конус, паралелепіпед).

Закріплювати вміння дітей створювати будівлі із геометричних тіл.

Розвиваючі:

Розвивати логічне мислення, уяву, увагу, дрібну моторикурук, усидливість.

Розвивати у дітей орієнтування у просторі.

Збагачувати словниковий запасдітей.

Виховують:

Формувати інтерес до математики.

Виховувати вміння слухати дорослого та однолітків, говорити, не перебиваючи, бажання допомогти одне одному.

Перелік видів діяльності, форми роботи:

  • Двигуна діяльність: фізкультхвилинка «У оленя будинок великий».
  • Ігрова діяльність: дидактична вправа «Назви геометричні фігури», дидактично-мовна гра «Я бачу тіло, воно схоже на предмет», гра «Розташуй об'ємні геометричні тіла на аркуші».
  • Комунікативна: констатуючі та пізнавальні питання, пояснення, розгадування ребуса, рефлексія.
  • Пізнавально – дослідницька гра «Будівельний майданчик».

Представлений конспект заняття є авторською розробкою. Складено відповідно до програми «Виховання та навчання в дитячому садку», автор М. А. Васильєва, відповідає вимогам ФГЗВ ДО та включено до освітньої галузі «Пізнання». У конспекті чітко простежується інтеграція таких освітніх областейяк:пізнання, соціалізація, фізичний розвиток, мовленнєвий розвиток.

Запланований результат:

  1. У дітей закріпляться знання про геометричні форми.
  2. Удосконалюються вміння створювати будівлі з геометричних тіл.
  3. Діти збагатиться словниковий запас з допомогою математичних термінів.
  4. У дітей відпрацюється навичка розгадування ребусів.

Перелік обладнання та використовуваних матеріалів: ноутбук, проектор, набір конструкторів, набір геометричних тіл на кожну дитину, аркуші паперу, кружечки червоного про синього кольору.

ПЄречень методичної та художньої літератури:

  1. Програма виховання та навчання у дитсадку / Под ред. М.А. Васильєвої, В.В. Гербової, Т.С. Комарова. - 4-е вид., Випр. І дод. - М.: Мозаїка-Синтез, 2007. - 240 с.
  2. Помораєва І.А., Позіна В.А. Формування елементарних математичних уявлень. Система роботи у підготовчій групі дитячого садка. - М: МОЗАЇКА-СИНТЕЗ, 2012.-80 с.

Хід заняття:

Організаційний момент.

Вихователь:

Коло широке бачу я

Встали всі мої друзі

Ми зараз підемо направо

А тепер підемо ліворуч

У центр дружно зберемося

І на місце все повернемось

Усміхнемося, підморгнемо

Подорож розпочнемо.

Вихователь:Здрастуйте, хлопці. Зараз ми вирушимо у подорож, у країну геометричних фігур. Щоб вирушити в подорож, нам необхідний транспорт. А яким транспортом вирушимо, ви дізнаєтеся, відгадавши ребус.(Слайд №1).Відповіді дітей.

Хлопці, подорож буде цікавою та захоплюючою. А ви будьте уважні та постарайтеся запам'ятати все. Отже, починаємо нашу подорож. Під час подорожі паровоз Чух-Чух зупинятиметься на станціях, де на вас чекатимуть цікаві завдання.

Поїхали!

Перша станція. У конверті ігрова вправа "Назви геометричні фігури".

Вихователь:Перш ніж назвати фігури, згадаймо, які бувають геометричні фігури? Відповіді дітей. (Слайд№2)

Вихователь:Які геометричні постаті ви бачите на слайді? Відповіді дітей.

Вихователь:Вірно, хлопці, це об'ємні геометричні фігури. (Слайд №3)

Вихователь:Сьогодні ми з вами говоритимемо про об'ємні геометричні фігури. Ці постаті інакше ще називають геометричними тілами. А пласкі фігури можна скласти? Відповіді дітей.

Вихователь:Правильно, хлопці, об'ємні фігури, займають місце у просторі, вони мають обсяг, тому їх не можна скласти у стопку.

Вихователь:Давайте ближче ознайомимося з об'ємними тілами. Я пропоную пограти у гру «Я бачу тіло, воно схоже на предмет». На слайді я показуватиму геометричне тіло, а ви повинні дати йому назву та сказати, де його можна зустріти у повсякденному житті.

Слайд №4 – куб(Зразок: Я бачу куб, він нагадує телевізор, кубик…)

Слайд № 5 – куля(Відповіді дітей)

Слайд №6 циліндр(Відповіді дітей)

Слайд №7 конус(Відповіді дітей)

Слайд №8 паралелепіпед(Відповіді дітей)

Вихователь:Молодці, хлопці! Поїхали далі.

Вихователь:І на нас чекає Наступна станція, яка називається "Будівельний майданчик".

Слухайте завдання. Хлопці на цій станції ви повинні розділитися на 2 команди і побудувати 2 будівлі, а потім розповісти, які геометричні тіла ви використовували і якій кількості.

Запитання до дітей по конструкції:

Які геометричні тіла вам потрібні для побудови?

Скільки геометричних тіл ви використали?

Вихователь:Молодці, хлопці. Наша подорож продовжується.

Станція "Просторова".

Вихователь:Хлопці, наступне завдання, яке ми маємо виконати, називається «Розташуй об'ємні геометричні тіла на листі».

У вас на столах стоять об'ємні геометричні тіла, тепер ці об'ємні тіла треба розташувати на аркуші за моєю інструкцією. Слухайте уважно. Отже, починаємо:

Розташуйте у правому верхньому кутку - кулю;

Розташуйте у лівому нижньому кутку – куб;

Розташуйте всередині листа паралелепіпед;

Розташуйте в нижньому правому кутку – циліндр;

Розташуйте в лівому верхньому кутку конус.

Вихователь:Усі впоралися із завданням.

Запитання до дітей:

Данило, скажи, будь ласка, де знаходиться конус, куб? Тепер перевіримо за слайдом.

Слайд №9

Вихователь:Молодці, хлопці. Пропоную відпочити.

Фізкультхвилинка «У оленя будинок великий»

І остання станція «Смікалиста».

Вихователь:пропоную вам трохи поміркувати.

Скільки носів у трьох котів?

Скільки вух у двох мишей?

Скільки пальців на одній руці?

Який сьогодні день тижня?

Скільки разів на рік буває день народження?

Яка зараз пора року?

На ганку сидить цуценя,

Гріє свій пухнастий бік,

Прибіг ще один

І сів поруч із ним.

Скільки стало щенят?

Скільки кутів у трикутнику?

Скільки днів за один тиждень?

Що буває раніше: ранок чи вечір?

Вихователь:Молодці!

Підсумок заняття.

Вам сподобалась подорож із паровозиком Чух-Чухом?
А тепер подивимося, якими уважними ви були під час подорожі.

  • З якими геометричними тілами ми познайомились?
  • Які завдання вам запам'яталися?
  • Ваня назви 2 предмети схожих на кулю, куб, циліндр.
  • Що було у подорожі цікавим.

Вихователь:Пропоную оцінити свою роботу. Хто справився з усіма завданнями, візьміть червоний гурток. Хто не впорався синій.

ДБОУ Дитячий садок №2573

Конспект відкритого заняття

На тему:

«Пригоди в замку Форд-Бойард» (математична гра-подорож)

Корольова Л.І.

Ціль:

1. Формувати навички обчислювальної діяльності, уміння складати зображення із геометричних форм.

2. Продовжувати вчити складати та вирішувати завдання на додавання та віднімання за запропонованими схемами.

3. Вчити визначати розташування предметів стосовно площині листа.

4. Вчити відтворювати множину, в якій на один предмет більше або менше, ніж в іншому.

5. Розвивати зорове сприйняття та увагу дітей.

6. Удосконалювати міжпівкульну взаємодію.

7. Прищеплювати інтерес до вирішення цікавих завдань із математичним змістом.

8. Активізувати словник дітей.

План:

1. Емоційно-психологічний настрій на гру-заняття.

2. Вправи: "Карта-скарб"

3. "Фотографія" - геометричних фігур.

4. Вправа: "Відкрий замок" (картки з цифрами)

5. Д/І "Чарівне коло"

6. Вправа "Двозначні числа" (Павуки)

7. Графічний диктант "Пройди маршрут" (Завдання на планшетах, виміряй доріжки)

8. Розв'язання задач (Дуб)

9. Склади ключове слово, відкрий скриньку.

Обладнання:Магнітна дошка, мольберт, дуб, пуки – вирізані з паперу, будівельний матеріал, ящики з природним матеріалом, магнітофонний запис (голос Старця).

Роздатковий матеріал: числові таблиці, в'єтнамська гра "Коло", геометричні форми, планшети, маркери.

Хід заняття:

Вихователь. Сьогодні у нас незвичайне, цікаве заняття. Я пропоную

вам гру Форд Боярд. Показавши свої знання, виявивши винахідливість і

кмітливість, ви зможете впоратися із завданнями Старця, який

Старець. Ви бажаєте стати учасниками цієї важкої, але цікавої гри.

Ви маєте виконати 7 завдань. За кожне правильно виконане

завдання ви отримаєте ключ та букву до ключового слова. Ключами ви зможете

відкрити скриньку зі скарбами. Пройти складний шлях вам допоможуть мої

підказки, що лежать на дні трьох ящиків.

Щасливої ​​дороги! Успіхів!

Вихователь: Ну що діти, ось ці три ящики, про які говорив Старець.

Що вам потрібно зробити, щоб швидше знайти підказки? (діти, розділитися

на 3 групи).

Розійдіть до 1,2,3 ящиків. Що ви знайшли у своєму ящику? (ключи та літери)

Яку підказку поклав Старець у вашу скриньку? (Конверт).

Ну, а що у вашому ящику? (мапа)

Вихователь розгортає карту, показує дітям. Вихователь. Ця та сама карта, яка допоможе нам у дорозі. Ось казковий Дуб, під яким знаходиться скринька зі скарбом, але щоб потрапити до Дуба, треба подолати багато перешкод. Почнемо ми свій шлях із замку Старця.

Де він розташований? (Діти: у лівому верхньому кутку) вішаю карту на дошку та відкриваю "замок", який стоїть на моєму столі, який побудований з об'ємних, геометричних фігур. Ось замок. Розгляньте його та розкажіть: З яких об'ємних фігур побудований замок?

Відповіді дітей – конус, куб, паралелепіпед, куля, циліндр. Вихователь. На згадку про нашу подорож сфотографуйте його, виклавши відображення плоскими геометричними формами у себе на столі.

Вихователь перевіряє роботу дітей. -Чому у тебе дах трикутний?

(Діти: поточу, що у замку даху-конус, а конус відображає трикутник). -Яку плоску, геометричну форму відображає циліндр?

(Діти: прямокутник).

Назвіть плоску фігуру кулі? (Діти: коло), а яку плоску фігуру відображає куб?

Молодці! Фотографії замку вдалися. Отримуйте 1 ключ та букву. Яка літера? (М).

Дивимося на карту. На воротах замку висить величезний замок, щоб його відкрити та увійти до замку, ми повинні виконати наступне завдання Старця. Вихователь дістає завдання з конверта та читає

"Перед вами картки з числами, накрийте фішкою те число, яке є відповіддю на запитання".

Старець запитує:

I. З якого числа потрібно відняти 1, щоб отримати 7?

2. Скільки ніг у павука?

3. Скільки пар ніг у павука? Чому 4?

(Діти: тому, що пата – це 2, а 2+2+2+2 буде 8).

4. До Старця у замок 1 раз на рік приїжджають гості. Скільки місяців чекати на Старця, коли приїдуть гості?

5. Наступне число 10?

6. Попереднє число 12?

Вихователь. На запитання ви відповіли правильно. Ось вам ключ та літера (О).

Літера вішає на дошці. Продовжуємо наш шлях.

Дивимося на карту: яка доріжка приведе нас до наступного завдання? (по хвилястій) До якого гарного вогняного кола ми прийшли!

Вихователь читає завдання.

«Чарівне коло розрізане на 7 різних частин. Зберіть частини в одне ціле-коло».

Вихователь ходить, перевіряє, допомагає. Вихователь. Діти, який можна зробити висновок?

(З кількох частин можна зібрати 1 ціле, а одне ціле, поділити на кілька частин).

Що більша частина чи ціле? Що менше? За свою кмітливість ви отримуєте ключ і букву. Якою? (Л). Вирушаємо далі. Якою стежкою? (по ламаною) Ой! Дивіться! Мережі витрішкуватого павука! Чи не боїтеся? Тоді вирушаємо далі у дорогу.

Встали. Кроком марш на місці. Наліво. Праворуч. Наліво. Навколо. Наліво. Наперед кроком марш за мною. Попереду маємо перешкоду: ворота розуму. Якщо пролізете, то станете розумнішими і відгадаєте всі інші завдання.

(Діти пролазять в обруч) Ми потрапили до кімнати холодної, незатишної, а скільки тут павуків.

(намальовані павуки стоять на мольберті, на спинках намальовані числа) А ось і завдання Старця. Читає.

«Павуки не обплутають своїм павутинням, якщо ви правильно дасте

характеристику двозначним числам: 11, 10 та 14

Наприклад. Число 11 двозначне число, з одним десятком та 1 одиниці. Воно непарне. Сусіди цього числа 10 та 12.»

Діти характеризують числа.

Вихователь. Молодці і з цим завданням ви впоралися. Отримуєте ключ і

літеру (О).

Давайте якнайшвидше вийдемо з цієї кімнати. Присядьте, перепочніть.

Дивіться знову конверт із завданням.

(Вихованець читає наступне завдання)

«Ви повинні пройти лабіринт і вийти до доріжки певного кольору (червоного, синього). Тільки вибравши правильну доріжку ви пройдете в Дубу. Від цієї точки не відриваючи руки

3 клітини праворуч

4 клітини вниз

5 клітин вліво

6 клітинок вгору 8 клітинок вправо

8 клітин вниз»

Вихователь. Усі пройшли лабіринт? Підійдіть до тієї доріжки, якою ви вийшли на планшеті. Обидві доріжки приведуть нас до Дуба.

Але так як у нас мало часу, ми маємо вибрати найкоротшу. Як дізнатися, яка доріжка коротша, червона чи синя? (правильно треба виміряти)

Чим ми вимірюємо довжину? (міркою)

Якою міркою? (мотузкою, кроком, сантиметром, рулеткоп, лінійкою) Нашою міркою буде мотузочка (вихователь дає дитині мотузку для умовної мірки)

Саша прикладатиме мірку до доріжки, а Таня відкладатиме мірки до фішки. Ми разом рахуємо скільки разів мірка ляже на доріжці. Яка доріжка коротша? (Червона).

Чому? Тому що вона дорівнює 4 міркам, а синя 6. А ми знаємо, що 4 менші за 6.

Молодці! Визначили коротку доріжку, отримуємо ключ та букву (Д). Ідемо червоною доріжкою. Ось той Дуб, який вказаний на карті. Листя у Дуба не просте, а чарівне. Кожен аркуш із певним завданням. (Вихованець зриває листи, читає завдання)

1. Яких геометричних форм більше? Порахуй та постав потрібний знак.

2. Засіли мешканців у будиночок.

3. Склади та розв'яжи задачу.

Ви впоралися і з цим завданням. Отримуєте ключ та букву.

Ну що це, хлопці? Дивний лист з знаком питання. Що ж він

питає?

Вихователь перевертає лист, читає.

Якої останньої літери не дістає у ключовому слові? Вгадавши цю літеру ви

побудуйте слово та отримайте останній ключ (И).

Тихо пройдемо і подивимося на наші літери. Які ми заробили і який не

вистачає? (Ц)

Читаємо разом ключове слово. МОЛОДЦІ. Отримуємо останній ключ.

Вважаємо скільки їх у нас?

Вихователь роздає дітям і вголос вважають усі разом: 12 3 4 5 6 7

Молодці діти. Ви виконали всі завдання. Ви отримали 7 ключів, та

розгадали ключове слово. Але я приготував вам ще одне останнє

випробування: кожен ключ повинен підійти до отвору скриньки. Тільки

тоді він відкриється, і ви отримаєте скарби.

Діти прикладають ключі і відкривають скриньку. Там шоколадки та книга.

Вихователь.

За допомогою своїх знань ви змогли прийти до мети і відкрити скриньку зі справжнім скарбом, адже не дарма кажуть, книга мовчить, а розуму вчить.
ГБОУ Дошкільний навчальний заклад №2573

Конспект заняттяна тему:

"Ми граємо, ми рахуємо"

Підготував: вихователь підготовчої групи

Корольова Л.І.

У розвагі беруть участь дві команди. Діти заздалегідь вигадують назву своєї команди, оформляють емблему, вибирають капітана, розучують пісню-вітання. Звучить аудіозапис маршу. Учасники входять до музичної зали (на стінах розвішані математичні знаки та цифри).

Щоб водити кораблі,

Щоб у небо злетіти,

Треба багато знати,

Треба багато вміти!

Сьогодні ми вирушимо до дивовижної країни Математику. Ви готові? Щоб у дорозі не нудьгувати, візьмемо в дорогу задерикувату пісню.

Виконують пісню «Веселі мандрівники» (муз. М. Старокадомського, сл. С. Михалкова).

Глашатай (роль виконує дорослий). Увага! Увага! Сьогодні у столиці країни Математики – Цифрограді – проводяться ігри та змагання! Тих, хто любить грати та вміє рахувати, ми запрошуємо взяти в них участь.

Журі спостерігатиме за ходом змагань та оцінюватиме результати. (Представляє членів журі.)

Команди, привітайте один одного. (Виконують розучені пісні.)

Ведучий. Починаємо наші змагання.

Для розуму зарядка – хитра загадка.

Перед командами на столі викладено картки з цифрами. Діти повинні відгадати загадку, яку пропонує ведучий, і знайти картку з цифрою, назва якої прозвучала в загадці. За кожне виконане завдання командам вручаються прапорці, за кількістю яких наприкінці розваги виявляється переможець.

На одній нозі крутиться,

Безтурботна, весела,

У строкатій спідниці танцівниця,

Музична...

Щоб не замерзнути, п'ять хлопців У в'язаній пічці сидять. (Варежка.)

П'ятак є, а нічого не купить. (Свиня.)

І брязкає, і дзвенить, Всіх грою веселить, А всього три струни Їй для цього

потрібні. Що ж це, відгадай? Це наша... (Балалайко.)

На п'яти дротах

Відпочиває зграя птах.

Ведучий. Діти, згадайте, скільки ви знаєте нот? (Сім.) Усі ноти мають імена. Назвіть їх. (Відповіді дітей.)

Діти грають на металофонах та співають пісню «До, ре, мі, фа, сіль...» (муз. А. Островського, ел. 3. Петрової). Під аудіозапис пісні «Чарівник-недоучка» (муз. А. Зацепіна, сл. Л. Дербенєва) до зали входить Гном (його роль виконує дорослий) із парасолькою, на якій закріплені картки із завданнями.

Гном. Я не чарівник, я тільки вчуся, і в мене не завжди все виходить. Я не зміг вирішити ці завдання. Допоможіть мені, хлопці!

Команди по черзі вирішують завдання.

На плетень злетів півень,

Побачив ще там двох.

Скільки стало півнів?

У кого відповідь готова? (Три.)

Три яблука з саду їжачок притяг, Найрум'яніше білку подарував. З радістю подарунок

отримала білка, порахуйте яблука у їжака в тарілці. (Два.)

Подарував каченят їжачок

Вісім шкіряних чобіток.

Хто відповість з хлопців,

Скільки він взув каченят? (Чотири.)

Кішка вишила килим -

Чудовий візерунок:

Дві великі клітини,

У кожній по три гілки.

Села кішка на ліжко,

Скільки гілок на килимі?

Дякую, діти, що допомогли мені вирішити ці складні завдання. А тепер давайте пограємось.

Проводиться гра "Один, два, три, чотири, п'ять". Під музику діти виконують різні рухи (марширують, скачуть бічним галопом, підскоками). Наприкінці кожного музичного фрагмента ведучий ударяє в бубон. Кількість ударів показує, як діти повинні стати (по одному, парами, трійками, четвірками тощо).

Гном. Мені дуже сподобалося грати з вами. Але я мушу повернутися до школи чарівників. До побачення, діти! (Виходить).

Ведучий. А ми продовжуємо змагання.

Встанемо у дві шеренги і почнемо грати. Хто ж спритний. Чи зможемо ми

Проводиться гра «Лічилка» (мексиканська народна пісня, зр. М. Мільмана, російський текст Ю. Хазанова (Сб. «Водять діти хоровод». Упоряд. М. Медведєва та В. Рижкова/ М.: Вид-во «Музика», 1988).

Вісім ляльок дерев'яних. Круглолиця і рум'яна На столі у нас живуть, Всіх матрьошки звуть. Погралися, пожартували І одна в одну склалися.
Гра «Постав матрьошок по зростанню». Діти вибудовують на фланелеграфі матрьошок відповідно до їх розмірів: перша команда - за спаданням, друга - за зростанням.

Ведучий. Ви швидко впоралися із завданням, а тепер зустрічайте гостей – матрьошок.

Дівчата виконують танець «Веселі матрьошки» (муз. Ю. Слонова, сл. Л. Некрасової).

Ведучий. Оголошується конкурс капітанів. Вони повинні скласти частини зображення так, щоб вийшла ціла картинка.

Капітани виконують завдання. Проводиться гра «Не промоч ноги». Перед кожною командою викладаються купини (пронумеровані дощечки). Члени команд повинні по черзі пройти через "болото", наступаючи на "купини", що відповідають прямому та зворотному порядку рахунку (від I до 9).

Ведучий. А тепер ми відпочинемо і всім вірші прочитаємо. Чи не звичайні, математичні. Діти.

Муравей сороконіжці Назустрічся на доріжці: - З добрим ранком! Як справи?

Сорок лапок подала.

А поки він лапки тиснув - Тут і вечір набіг. (Е. Гольдман.)

На базарі зранку

Накупив баран баранок.

Для баранчиків та овечок -

Десять макових каблучок.

Дев'ять сушок, вісім плюшок,

Сім коржів, шість ватрушок,

П'ять коржів, чотири пампушки,

Три батона, два пряники,

І один калач купив -

Сам себе не забув.

Ритмічна гра «Двічі два – чотири» (муз. В. Шаїнського, сл. М. Пляцковського).

Діти встають у два кола та повторюють за ведучим (проплескують) ритм музичних фраз.

Проводиться гра «Хто швидше?».

По золу розкладаються картки із зображенням різних предметів. Звучить аудіозапис веселої музики. Діти врозтіч бігають по залі. Музика затихає, ведучий називає геометричну фігуру (коло, овал, квадрат, трикутник), діти мають знайти картки із зображенням предметів, що мають названу форму.

А зараз, а зараз

Починаємо перетанець.

Звучить аудіозапис російської народної мелодії. Команди по черзі виконують танцювальні рухи, які називає ведучий.

Ведучий. Ось і закінчилася наша музична подорож країною Математики, настав час повертатися в дитячий садок.

Журі підбиває підсумки, вручає призи членам команд.

Комплексні конспекти

Конспект НОД інтегрованого заняття для дітей 6-7 років
(математика + фізкультура) «Подорож до Африки»

Алексєєва Н.М., вихователь МБДОУ
ЦРР Д/С №53 «Ялинка» м.Тамбов

Ціль: Уточнити просторові відносини: попереду, ззаду, ліворуч, праворуч, орієнтуючись за планом. Закріпити кількісний і зворотний рахунок не більше 10, уміння визначати час щогодини, закріпити знання геометричних тіл (Куб, куля, циліндр, конус, піраміда). Ознайомити з паралелепіпедом. Вправлятися у обчислювальних навичках. Розвивати увагу, пам'ять, мислення.

Удосконалювати лазіння по шведській стінціоднойменним способом до орієнтира, закріплення бічного стрибка через лаву, правим і лівим боком, стрибки з м'ячем, затиснутим між колін з просуванням вперед, навчання перекиду вперед у групуванні, навчання лазіння по канату скресним способом.

Обладнання: 3 лави, 2 обручи, м'ячі 8 штук, орієнтири: конус, куб, циліндр, піраміда, паралелепіпед, валізи з цифрами (Таблиці), план - карта, тунель, 2 таблиці, 2 картки з прикладами, макети годинника з стрілкою, що обертається.

1. Введення у ігрову ситуацію.

Хлопці, який у вас настрій? А щоб воно стало ще кращим, давайте посміхнемося один одному і з таким гарним настроєм почнемо займатися і я впевнена в нас все вийде. Нещодавно ми з вами побували на іншому материку Африки. Мені там так сподобалося, що захотілося там побувати. Але однією як, то не хочеться, можливо, ви складете мені компанію? Але шлях туди доведеться пройти нелегкий. Треба бути уважним, сильним, спритним, зуміти застосувати свої знання та вміння, а ще бути дружнім, вихованим, добрим другом.

Ви не передумали?

Які помічники потрібні у подорожі? (відповіді дітей, підводжу до того, що картка).

Так, найголовніший помічник – це карта. Ось її – то в нас і немає, але я знаю, де її знайти.

2. Мотиваційна гра.

Вона знаходиться в одному з валіз, ми дізнаємося в якому, якщо

Ваша група вставить потрібні цифри в кишеньки, а

Ваша група правильно становитиме число 6 із 2 чисел.

Після виконання перевірка у групах.

Молодці правильно виконали завдання.

3. Утруднення в ігровій ситуації

Чемодани відкрилися, але подивіться у мене в руках карта та в іншій групі карта. Якою дорогою нам треба йти? Чи зможемо ми дістатися Африки окремими картами? Що треба зробити? (з'єднати частини). Тоді в дорогу, попереду стежка.

Як ви вважаєте, зручно нам йти всім разом чи треба стати інакше? (встати один за одним).

4. Пошук виходу із скрути

Давайте першим встане Діма, ззаду Діми встане Сергій, Аліна встане так, щоб Діма був попереду, а Сергій ззаду, і. т. д. Всі готові, давайте подивимося на карту:

Звідки розпочнемо маршрут? (від куба)

Але перш ніж йти давайте з вами запам'ятаємо, що спочатку:

1 - Визначимо напрямок руху, 2 - Спосіб пересування, 3 - Орієнтир, до чого йти.

І етап шляху:

У якому напрямку почнемо рух? (вперед)

Як пересуватимемося? (стрибки через лаву, то правим, то лівим боком)

До якого орієнтиру? (До циліндра)

II етап шляху:

(направо)

Як пересуватимемося? (стрибки вперед із затиснутим м'ячем між ногами)

До якого орієнтиру? (До конуса)

III етап шляху:

У якому напрямі підемо? (направо та ще раз направо)

Як пересуватимемося? (лежачи спиною на лаві просуваючись вперед за допомогою рук)

До якого орієнтиру? (До піраміди)

Молодці, ще трохи і ми вже маємо мету. Збудувалися.

IY етап шляху:

У якому напрямі підемо? (наліво)

Як пересуватимемося? (перекид вперед)

До якого орієнтиру? На що схоже? Хлопці це нове геометричне тіло називається паралелепіпед. Давайте разом скажемо

Подивіться, як ви вважаєте, дісталися Африки?

5. Самостійне застосування знань на основі завдань, що розвивають.

Подивіться пальми, ліани, банани.

А яка тварина дуже любить банани? Давайте допоможемо мавпам дістати банани (лазіння по шведській стінці однойменним способом до орієнтиру)

Молодці допомогли мавпам дістати банани.

Скільки всього зібрали бананів? Давайте покладемо їх у кошик.

Діти, подивіться які дивовижні квіти ростуть на галявині, але не всі квіти розпустилися. Давайте допоможемо розкритися квітам, виклавши пелюстки за образом (одна група)

А інша з фізкультурним керівником готуватиметься до зустрічі з корінним населенням Африки, щоб показати силу, спритність, вміння. Потім підгрупи зміняться місцями.

А хочете дізнатися, хто живе в Африці? Тоді вам треба швидко та правильно вирішити приклади. Давайте розділимося на 2 команди. Навпроти вас в обручах лежать таблиці з цифрами, поруч із ними картки з прикладами. Кожному потрібно добігти, взяти картку, вирішити приклад і покласти на ту цифру, яка відповідає рішенню вашого прикладу, але кольоровою стороною нагору. Та, чия команда швидко і правильно вирішить приклад – перша дізнається, яка тварина за нами спостерігає.

6. Естафета

Молодці, ви правильно впоралися із завданням та впізнали тварин. В гостях добре а вдома краще. Але дорога додому теж нелегка. Нам. Потрібно пройти через тунель, але відкриється він тому, хто правильно визначить час у годину (одна підгрупа). Інша порахує від 9 до 3 і. т.д.

Ось ми і вдома

7. Рефлексія

Сподобалася подорож?

Що запам'яталося?

Що було тяжко?

Хто допомагав найбільше?

А мені сподобалося мандрувати з усіма. Ви були дружні, сміливі, спритні, розумні, кмітливі. І ми ще не раз вирушимо у подорож.



Copyright © 2022 Прості істини та жіночі хитрощі. Про стосунки.